DS6 used it last year and quickly made it through 1st, 2nd, 3rd and 4th grade math. He also did some of the language art activities in the 2nd and 3rd grade. I loved that moving grade levels was so easy. I also loved the $20 a month price tag--very manageable. My son did get bored and we stopped our membership. Had we actually be homeschooling and not just fun afterschooling I might have continued to use the program since it as so cheap and flexible.

We also never printed out the worksheets since DS6 rarely needed the repetition.


Crisc